• images

  • images 1
  • images 2

Serwis Rowerowy Poznań. Idealne miejsce zakupu

Nie ulega wątpliwości, że jazda na rowerze należy do jednej z najprzyjemniejszych dyscyplin sportowych. Nie męczy nas tak, jak na przykład biegi, a angażuje podobne grupy mięśni i pozwala osiągnąć zadowalające wyniki. Oczywiście inaczej będziemy ćwiczyć nasze ciało jeżdżąc na rowerze wyczynowo, a inaczej kiedy będzie on służył nam jako środek transportu po mieście, dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego dla nas sprzętu.

Zakup roweru, to wbrew pozorom sprawa dość skomplikowana. Przede wszystkim należy odnaleźć dobry serwis rowerowy Poznań, np. wpisując w wyszukiwarkę hasło rowery Poznań. W ten sposób znajdziemy się w sklepach, w którym odnajdziemy tysiące różniących się między sobą rowerów. Jak wybrać ten najlepszy dla nas? Przede wszystkim przed zakupem sprzętu warto poczytać trochę na ten temat. Warto zorientować się w dostępnych na rynku rodzajach rowerów, a także ich cenach. Warto zainteresować się także tak zwanym osprzętem, hamulcami, amortyzatorami, błotnikami, oponami i siedzeniem. Wszystko to będzie wpływało na komfort jazdy, a także to jak długo z danego sprzętu będziesz korzystał, tzn. na ile lat wystarczy.

Na początku musisz zastanowić się do czego chcesz wykorzystać dany rower. Najczęściej wyróżniamy rowery jednośladowe, czyli klasyczne, a także wielośladowe. Głównie jednak podział ten kończy się wymienieniem takich klas rowerów jak: rowery górskie, crossowe, miejskie oraz trekkingowe/turystyczne. Najpopularniejsze w Polsce od kilku lat są rowery górskie, tzw. górale, które cechują się wysoką ramą oraz mocnymi kołami. Rower krossowy, nazywany też szosowym idealnie nadaje się do przejażdżek po parkach, a także tras poza miastem. Popularne coraz bardziej stają się też rowery miejskie, które świetnie sprawdzają się do przemieszczania się po mieście, np. w drodze do pracy czy na spotkania. Ostatnią kategorią są natomiast rowery trekkingowe/turystyczne, przeznaczone do turystyki rowerowej, które stosowane są przez profesjonalistów jeżdżących po górach ekstremalnie. Oczywiście rowery te możemy dowolnie przekształcać i z roweru górskiego możemy po odpowiednich modyfikacjach zrobić rower miejski.

Jeżeli chcemy by sprzęt ten służył nam jak najdłużej nie powinniśmy oszczędzać na jego zakupie. Zamiast kupować rower w markecie postawmy na dobrej jakości rowery zakupione w sklepie sportowym. Tanie rowery często posiadają podzespoły wykonane z plastiku, a więc są one awaryjne i często się psują. Jeżeli natomiast kupimy rower w sklepie stacjonarnym, mamy szansę na fachową poradę ekspertów w tej dziedzinie, którzy dobiorą do nas sprzęt odpowiedniej wysokości, a także w razie awarii zajmą się jego naprawą. Jak dobrać odpowiedni rower dla siebie? Przede wszystkim musi być on dla nas wygodny. Powinien posiadać także dobrej jakości osprzęt, czyli przerzutki, mechanizm korbowy, łańcuch, hamulce. Wszystkie te sprzęty powinny być wykonane z solidnych materiałów. Podobnie jak koła i opony. Nie możemy zapominać oczywiście o bezpieczeństwie w czasie jazdy, dlatego niezbędne są światłą – czerwone na tył, jasne z przodu, dzwonek, oraz kask dla nas, jeżeli planujemy dalsze trasy lub jazdę wyczynową.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież