• images

  • images 1
  • images 2

Sklep fryzjerski shopla.pl

Z problemem łupieżu w ciągu całego swojego życia boryka się niemal każdy z nas. Na samym początku warto rozpoznać, czy problem który nas dotyczy to jedynie przejściowe problemy ze skórą głowy, a może już symptomy chorobowe. Zawsze jednak warto pamiętać, że włosy z łupieżem wymagają szczególnej uwagi począwszy od wyboru odpowiednich produktów do pielęgnacji i stylizacji aż do kompleksowych kuracji przeznaczonych do zwalczania tego rodzaju problemu.

Dermatolodzy wyróżniają dwa podstawowe rodzaje łupieżu: łupież tłusty i łupież suchy. Łupież tłusty występuje u osób, których skóra ma tendencję do przetłuszczania się, z kolei łupież suchy to częsta przypadłość osób o wrażliwej skórze głowy. Przyczyną obu rodzajów łupieżu mogą być zarówno czynniki zewnętrzne takie jak nieodpowiednie środki służące do pielęgnacji pasm (szampony, odżywki, lakiery, pasty), płyny do ondulacji, farby do włosów, stres, zanieczyszczenie środowiska, czy czynniki genetyczne. Bardzo często łupież pojawia się jako skutek grzybicy – drożdżaki Pityrosporum ovale często atakują podatną na nie skórę głowy. Odnalezienie przyczyny pojawienia się łupieżu na głowie będzie pierwszym krokiem do jego pozbycia się. Warto zacząć od podstaw, czyli doboru odpowiednich kosmetyków

Większość firm kosmetycznych posiada w swojej ofercie szampony zapobiegające łupieżowi. Wybierając jednak tego rodzaju produkty warto postępować rozważnie i kupować je w sprawdzonych miejscach, jednym z nich jest internetowy sklep fryzjerski shopla.pl. W sklepie tym znajdziemy produkty idealnie dostosowane do pielęgnacji właśnie naszych pasm. Firma L'Oreal oferuje szampon przeciwłupieżowy zarówno do suchych i farbowanych (Loreal Expert Instant Clear Nutrition) jak i normalnych i tłustych (Loreal Expert Instant Clear Pure), dzięki czemu mamy pewność, iż zawarte w nich składniki aktywne kompleksowo działają na skórę głowy oraz pasma włosów. Zawarty w szamponach Pirytionianu Cynku  skutecznie eliminuje łupież i zapobiega jego nawrotom. Podobne działanie wykazuje szampon Wella SP Clear Scalp, który w łagodny sposób oczyszcza skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń a zawarte w nim składniki (tlenek 2-pirydynotiolu, oktopiroks oraz klimbazol) skutecznie rozprawiają się z każdym rodzajem łupieżu. Stosując odpowiedni dla swoich włosów szampon powinniśmy także pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Leczniczy szampon szampon do włosów powinniśmy stosować naprzemiennie z delikatnym produktem, który ukoi wysuszoną skórę głowy. Pamiętajmy o tym, by myć włosy jak najczęściej, ponieważ przetłuszczona skóra jest jedynie pożywką dla bakterii i grzybów, które w takim środowisku szybko się namnażają. Aby skuteczniej złuszczyć martwy naskórek warto wypróbować domowe peelingi do skóry głowy (wymieszaj 4 łyżki cukru z 2 łyżkami szamponu).

Pomimo problemów z łupieżem nie rezygnuj z dogłębnego odżywiania włosów. Stosuj natomiast odżywki i maski przeznaczone dla twojego rodzaju włosów. Przy nakładaniu unikaj jednak skalpu. Maskę nałóż od wysokości ucha w dół. Produkt taki ma w swojej ofercie między innymi firma Wella SP (maska Wella SP Clear Scalp). Tego rodzaju maski nie tylko pomagają pozbyć się łupieżu, ale także zapobiegają jego nawrotom oraz pielęgnują pasma. Dzięki maskom cieszyć się możemy zdrową skórą głowy i pięknie odżywionymi włosami.

W przypadku powracającego problemu łupieżu warto pamiętać o tym, by nie przegrzewać skóry głowy. Warto więc po umyciu włosów spłukać je letnią wodą a suszenie gorącym strumieniem zastąpić chłodnym nawiewem. 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież