• images

  • images 1
  • images 2

W jaki sposób urządzić niewymiarową kuchnię?

Każdy z nas marzy o idealnie urządzonym mieszkaniu, pięknym kolorze ścian, dopasowanych do nich dekoracjach i meblach. Posiadajac jednak dość niewymiarowe mieszkanie możemy mieć problem z jego urządzeniem, ponieważ większość mebli tworzona jest w kilku podstawowych wariantach. Problemy posiadaczy niewymiarowych mieszkań rozwiązać mogą jedynie dobrzy architekci i projektanci, którzy wydobędą nawet z najmniejszego wnętrza jego ukryty potencjał.

Projekt

Jeżeli nasza kuchnia wydaje się być przypadkiem niezwykle trudnym do urządzenia, powinniśmy skorzystać z pomocy profesjonalnych architektów i projektantów wnętrz, którzy odwiedzą nasze mieszkania i spróbują stworzyć z kuchni pomieszczenie bardziej przestronne i dostosowane do wszystkich mieszkańców. Uzyskanie efektu funkcjonalnej kuchni jest niezwykle ważne, ponieważ to w niej będziemy przebywać co najmniej kilka godzin dziennie przygotowując posiłki, spożywając je z bliskimi, odopczywajac pijąc popłudniową kawę. Funkcjonalna kuchnia to kuchnia, która w idealny sposób organizuje przestrzeń pracy i odpoczynku. W kuchni funkcjonalnej każdy przedmiot ma swoje idealne miejsce, co sprawia, że nigdy nie panuje tam chaos, a przygotowywanie posiłków to prawdziwa przyjemność. Najczęściej przy projektowaniu kuchni uwzględnia się pięć stref: strefę zapasów, przechowywania, zwywania, przygotowania i gotowania. Strefa zapasów jak sama nazwa wskazuje, to miejsce w którym gromadzimy produkty spożywcze zapewniając im dłuższy termin przydatności. Strefa zapasów to lodówka, zamrażarka, spiżarnia. Strefa przechowywania to miejsce w którym przetrzymujemy naczynia: szkła, porcelanę, sztućce, szklanki, kieliszki. Strefa zmywania obejmuje strefę mokrą (zlewozmywak, zmywarka, miejsce do suszenia naczyń), a także miejsce do przechowywania detergentow, składowania śmieci. Strefa przygotowania obejmuje główny blat do przygotowania jedzenia i jest ona najważniejszą strefą kuchni, dlatego nie warto oszczędzać miejsca na jej zorganizowanie, w przeciwnym razie korzystanie z naszej kuchni będzie niekomfortowe. Ostatnia strefa – strefa gotowania i pieczenia obejmuje piekarnik, płytę grzewczą, mikrofalę. Warto zwrócić uwagę czy projekt naszej kuchni zawiera wszystkie wyżej wymienione strefy.

Idealne ułożenie

Następnie projekt powininen zakłądać idealne ułożenie wszystkich pięciu stref tak, aby znajdowały się one, pomimo mniejszego metrażu, w odpowiedniej od siebie odległości. Półki i szafki powinny także być ułożone na odpowiedniej wysokości, tak aby sięganie po nie nie sprawiało nam problemów.

Meble i sprzęt

Jeżeli posiadamy już idealny projekt, czas przejść do jego realizacji. Warto pomyśleć o dopasowanych do naszej kuchni meblach. Jeżeli mieszkamy w wielkopolsce możemy skorzystać z opcji kuchnie na wymiar Poznań, która skieruje nas do miejsca nazwanego pracownią mebli, w któej profesjonalni projektanci skonstruują meble naszych marzeń, które na dodatek będą perfekcyjnie dopasowane do metrażu naszego mieszkania.

Dekoracje

Urządzanie kuchni należy zakończyć doborem odpowiednich dodatków i dekoracji, które nadadzą naszemu pomieszczeniu idealnego charakteru i sprawią, że jeszcze chętniej będziemy w nim przebywać.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież