• images

  • images 1
  • images 2

Najlepsze miejsce do ćwiczeń

Ponieważ moda na zdrowy styl życia opanowała niemal każdą dziedzinę życia, dlatego też coraz częściej zauważamy całkiem nowe miejsca, w których możemy zadbać o naszą kondycję. Dawniej, aby znaleźć profesjonalną siłownię musieliśmy jechać na drugi koniec miasta. Dziś niemal na każdym osiedlu znajdziemy przynajmniej dwa, trzy kluby, czy siłownie, w których pod okiem profesjonalistów możemy dbać o swoją formę. Jak jednak wybrać miejsce odpowiednie dla nas?

Klub fitness

Miejsca przeznaczone do ćwiczeń głównie dla kobiet, które pragną w towarzystwie profesjonalistów, a także dobrej jakości sprzętu, wrócić do formy i pięknie wyrzeźbić swoją sylwetkę. Większość klubów fitness łączy idea przyjemnego zrzucania zbędnych kilogramów. Często odnajdujemy tam miłą muzykę i kolorowe, radosne wnętrze, które ma pozytywnie nastroić nas do ćwiczeń. W klubach fitness zawsze możemy liczyć na pomoc instruktora, który udzieli nam niezbędnych wskazówek. Najczęściej wybierane w klubach zajęcia ro cycling, fat burner, zumba, bodypump, latino fitness, dance fit, a także ćwiczenia na płaski brzuch, zdrowy kręgosłup, pilates, stretching, joga. Z pewnością każda z pań znajdzie coś dla siebie.

Siłownia

Najbardziej tradycyjna miejsce przeznaczone do dbania o naszą kondycję. Siłownia swoim wyglądem bardziej przypomina salę gimnastyczną, jaką znamy z zajęć szkolnych. Zazwyczaj podzielona jest na strefy treningowe na których odnależć możemy odpowiedni sprzęt. Strefa cardio wyposażona jest w rowerki, bieżnie, ergometry wioślarskie, stepery, które pozwalają szybko spalić zbędne kilogramy. Strefa siłowo-obwodowa pozwala wzmocnić i wysmuklić sylwetkę, a także wyrzeźbić wybrane przez nas mięśnie. Strefa cięzarów, pozwala ćwiczyć podnoszenie różnej wagi balastów i drążków, dzięki czemu jeszcze dokładniej można ukształtować swoje mięśnie. Strefa stretchningu pozwala rozciągnąć i uelestycznić mięśnie. Ćwiczenia tu wykonywane łączą w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki. Na siłowniach często odbywają się zajęcia z treningu funkcjonalnego.

Crossfit box

Miejsce przeznaczone do wykonywania ćwiczeń crossfitowych. Zdecydowanie wyróżnia się na tle wcześniej wymienionych swoja prostotą. Crossfit box to zazwyczaj duża hala lub garaż, w którym zgromadzone są podstawowe sprzęty umożliwiające wykonanie treningu. Taki minimalistyczny wygląd sali wiąże się z filozofią ruchu crossfit, zapoczątkowanego w USA i ma na celu pełne skoncentrowanie się na własnym rozwoju, bez rozpraszania zbędnymi elementami wystroju jak kolory czy lustra. Crossfit sięga do podstaw, dlatego też crossfit box przypomina pierwsze amerykańskie docki w których przekraczano swoje granice stając się cały czas lepszą wersją samego siebie.

Jak więc widać wybór odpowiedniego miesjca do ćwiczeń zależy od tego, jakie formy aktywności fizycznej najbardziej nas interesują. Warto wybrać uważnie, ponieważ to właśnie w tym miejscu będziemy spędzać wiele czasu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież