• images

  • images 1
  • images 2

Samochód dostawczy

Auta zmieniły nasze życie nie do poznania. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ich udział w codziennym funkcjonowaniu wielu społeczeństw nie był tak istotny jak dzisiaj. Warto mieć świadomość tego, że dzięki samochodom możemy żyć bezpieczniej i bardziej komfortowo. Mowa tutaj nie tylko o samochodach osobowych, których używamy każdego dnia. W cenie są również samochody dostawcze, które pełnią bardzo ważną rolę w branżach transportowych, budowlanych czy przemysłowych. Co warto wiedzieć na temat wypożyczalni aut? Gdzie szukać samochodu zastępczego, jeśli nasze auto nagle się popsuje? Czym wreszcie różnią się samochody dostawcze od standardowych aut osobowych? Warto znać odpowiedzi na te pytania przynajmniej z kilku względów.

Charakterystyka samochodu dostawczego

Samochód dostawczy to specyficzna odmiana zwykłego auta. Warto mieć świadomość tego, że nie jest to auto ciężarowe, którego zadaniem jest przewóz ogromnych, często wielotonowych ładunków. W przypadku samochodu dostawczego mówimy raczej o przewozie niewielkich ładunków, które nie zmieszczą się oczywiście w standardowym aucie dostawczym. Jeśli chodzi o wagę samochodu dostawczego, nie przekracza ona – według standardowych wytycznych – trzech i pół tony. W efekcie ładowność takiego pojazdu waha się od 1500 kilogramów do około 2000. 

Prowadzenie samochodu dostawczego

Pojazdy samochodowe różnią się pod wieloma względami. Na podstawie różnorodnych wytycznych określa się, które prawo jazdy upoważnia do prowadzenia danego auta. Jeśli chodzi o samochody dostawcze, w Polsce do ich prowadzenia wystarczy standardowe prawo jazdy kategorii B.

Typy samochodów dostawczych pod względem budowy

Samochody dostawcze możemy podzielić według różnych kategorii. Jedną z nich jest kategoria dotycząca budowy nadwozia. W zależności od tej ostatniej wyróżniamy zatem tak zwane pick-upy, samochody specjalne (tutaj warto wspomnieć o chłodniach czy kontenerach), auta furgonowe czy wreszcie tak zwane samochody skrzyniowe.

Kupno samochodu dostawczego

Kto inwestuje współcześnie w zakup nowoczesnego samochodu dostawczego? Okazuje się, że takie auta są popularne przede wszystkim w branżach transportowych czy spożywczych. Duże działalności mogą pozwolić sobie na zakup samochodów dostawczych, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to często wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Samochody używane są oczywiście nieco tańsze, jednak kupno nowego auta daje nam pewność, iż pojazd pochodzi z zaufanego źródła. Co zrobić, jeśli nagle zepsuje się nam samochód? Jaką alternatywę pozostawiają nam działalności zwane wypożyczalniami aut? Okazuje się, że warto znać odpowiedzi na te pytania. 

Wynajem samochodu dostawczego

Od kilkunastu lat w Polsce zaczęły pojawiać się wypożyczalnie samochodów, dzięki którym osoby nieposiadające własnych aut mogą usiąść za przysłowiowym kółkiem. Wypożyczalnie są idealną alternatywą dla osób mających prawo jazdy, ale nie korzystających z samochodu na co dzień. Dotyczy to zresztą nie tylko standardowych aut osobowych, ale również samochodów dostawczych. Często bywa na przykład tak, ze osoby prowadzące własną działalność potrzebują sporadycznie przewieźć większą ilość towaru. Miejsca takie jak wypożyczalnia aut dostawczych Poznań czy Warszawa oferują swoim klientom bardzo różnorodne pojazdy. Zainteresowaniem cieszą się również bardzo specyficzne auta, takie jak wspomniane już wcześniej samochody dostawcze. Co ciekawe, nowe wypożyczalnie powstają nie tylko w dużych aglomeracjach, ale również w mniejszych miasteczkach i miejscowościach. Oznacza to, że zapotrzebowanie na wspomniane działalności rzeczywiście zwiększa się na przestrzeni ostatnich lat.

Samochody dostawcze przydają się człowiekowi każdego dnia. Ważne jest to, że nie musimy posiadać ich na własność. Ponieważ zakup takiego pojazdu nie jest tani, alternatywą pozostaje wynajem. Szereg zaufanych wypożyczalni proponuje swoim klientom bezpieczne i nowoczesne samochody dostawcze, z których po wcześniejszej rezerwacji można bez problemu skorzystać.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież