• images

  • images 1
  • images 2

Mieszkania poznańskie

Duże, małe, funkcjonalne, nowoczesne, tradycyjne, przytulne, kolorowe czy stonowane – każdy ma swoje wyobrażenie idealnego mieszkania. Własne cztery kąty są dla wielu osób celem, do którego zmierza się częstokrotnie przez większą część swojego życia. Jedni przez długi czas zbierają środki pieniężne na realizację tego marzenia, inni natomiast decydują się na kredyt, który w szybkim czasie pozwoli im na zakup własnego mieszkania. Kwestia finansowa to jednak nie jedyny problem dla przyszłych posiadaczy czterech kątów. Decydując się na zakup mieszkania stają oni bowiem przed licznymi wyzwaniami, którym przyjdzie im stawić czoła. Wybór odpowiedniej oferty, zwrócenie uwagi na mankamenty danego lokum to tylko niektóre z nich. Co należy wziąć zatem pod lupę, kiedy poszukujemy wymarzonego mieszkania w Poznaniu? Czego lepiej unikać i co powinno wzbudzić u nas szczególną czujność? Czy cena danej powierzchni zależna jest od dzielnicy, w której się ona znajduje?

Gdzie szukać oferty?

Najpopularniejszym medium, które wykorzystuje się podczas poszukiwania wymarzonego mieszkania jest oczywiście Internet. Na profesjonalnych stronach, znaleźć można wiele ofert sprzedaży różnego rodzaju powierzchni. W takich anonsach znajdziemy podstawowe informacje na ich temat takie jak wielkość, liczbę pokoi, cenę, którą przyjdzie nam zapłacić za wymarzone cztery kąty, zdjęcia i ogólny stan nieruchomości. Coraz częściej pomijaną jednak „tablicą ogłoszeń” jest gazeta. Wiele osób zapomina bowiem, że z tego medium korzystają ciągle starsze osoby, które mogą zaproponować nam ciekawe i atrakcyjne dla nas oferty. Jedyną niedogodnością może być jednak w tym przypadku aktualność takich anonsów. Ogłoszenia w gazecie mogą mieć bowiem spory czas oczekiwania na publikację i dlatego wiele z nich szybko się przedawnia. Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze warto spróbować skontaktować się z kimś, kto umieszcza swoją ofertę w gazecie. Być może ma on dla nas ofertę, z której chętnie skorzystamy. Przy umawianiu się na wizyty warto zwrócić uwagę na podejście właściciela do swojego mieszkania. Jeżeli chce on szybko sprzedać swoją nieruchomość i nie daje on nam czasu na sprawdzenie jej pod względem prawnym to istnieje duże prawdopodobieństwo na to, że oferta może zwierać pewien „haczyk”. Może być nim przykładowo zaciągnięty na mieszkanie kredyt, z którym przyjdzie zmierzyć się nam po zakupie samodzielnie. Z tego powodu warto wybierać tylko te ogłoszenia, które dają nam możliwość swobodnego sprawdzenia ich pod względem prawnym. Chodzi tu o wgląd do Księgi Wieczystej danej nieruchomości czy też zajrzenie do planu zagospodarowania. 

Oglądanie mieszkania

Ostatnio sporym wyzwaniem okazują się być również wizyty w wystawionych na sprzedaż mieszkaniach. Ich właściciele chwytają się bowiem coraz to nowszych sposobów na ukrycie mankamentów swojej nieruchomości. Oglądając mieszkanie zwróćmy zatem uwagę na stan ścian, podłóg czy też okien. Każde niedociągnięcia w tej kwestii wymuszą na nas obowiązek przeprowadzenia gruntownego remontu, za który przyjdzie nam w końcu zapłacić. Jeżeli jest taka możliwość sprawdźmy też czy granicę parkietu nie wyznacza przykładowo ustawienie mebli. Nie dajmy się zwieźć eleganckim firankom, świeżym owocom na stole czy dopiero co pomalowanej łazience. Być może przeprowadzony przez właściciela remont był konieczny, aby ukryć pojawiającego się grzyba. Zwróćmy również uwagę na stan instalacji elektrycznej i wodnej. Zbadajmy również okolicę naszego mieszkania. Oceńmy bliskość do punktów, które są nam potrzebne (praca, uczelnia, pomoc medyczna), a także zainteresujmy się bezpieczeństwem w rejonach interesującej nas nieruchomości.

Mieszkania Wilda Poznań

Wiele ciekawych ofert sprzedaży mieszkań w Poznaniu znajdziemy na Wildzie. Jeśli chodzi o mieszkania Wilda Poznań to świetna lokalizacja pod wieloma względami. Dzielnica ta, znajdująca się praktycznie w centrum miasta, stwarza bowiem wiele możliwości. Wiele tu szkół, miejsc zielonych, sklepów, a połączenie komunikacyjne jest bardzo dobre. Z tego miejsca szybko możemy się przemieścić praktycznie w każdy zakątek stolicy Wielkopolski. Cena mieszkań na Wildzie to koszt rzędu 350 000 złotych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież