• images

  • images 1
  • images 2

Funkcjonalne nieruchomości w Poznaniu

 

oferty deweloperówWielkopolska od jakiegoś czasu staje się rejonem, do którego przybywają obywatele z nawet najbardziej oddalonych województw. Nie ma w tym wprawdzie nic dziwnego, bowiem w województwie wielkopolskim rozwija się prężnie nie tylko gospodarka, ale także instytucje naukowo-kulturalne wszelkiego typu. Polskie rodziny przeprowadzają się więc do Wielkopolski dla lepszej pracy oraz dla lepszej przyszłości swoich dzieci. Warto dodać, że również studenci przybywający do Poznania na studia po ich ukończeniu postanawiają nie wracać do swoich poprzednich domów. Dla firm budowlanych nowi mieszkańcy naturalnie stają się konsumentami, którzy prędzej czy później będą chcieli nabyć własną nieruchomość. Wynajem mieszkania jest o tyle nieopłacalna, że nie przynosi żadnych długotrwałych korzyści. Wiele polskich rodzin woli sprzedać stary dom czy też wziąć pożyczkę w atrakcyjnej ofercie i zainwestować we własne mieszkanie. W ten sposób zamiast comiesięcznego czynszu dla właściciela, można opłacać własny lokal. Ten ostatni można z kolei nabyć w różny sposób. Niektórzy kierują swoje zainteresowanie w stronę rynku wtórnego, jeszcze inni doceniają przede wszystkim oferty firm deweloperskich. Każda opcja staje się atrakcyjna, jeśli przypadnie klientowi do gustu pod względem metrażu, lokalizacji czy bliskości terenów zielonych oraz punktów handlowo-usługowych.

 Osiedla zamknięte przyciągają rodziny z dziećmi

Jeśli chodzi o nowe mieszkania, inwestycje w okolicach województwa wielkopolskiego realizuje wiele firm. Przykładem takiej inwestycji jest projekt opisany na stronie www Kto zwykle decyduje się na takie opcje? Mieszkania deweloperskie są wybierane najczęściej przez rodziny z dziećmi, przede wszystkim ze względu na ich wysoki standard wykończenia oraz dokładnie wybieraną lokalizację. W cenie są przede wszystkim osiedla podmiejskie, które zapewniają nie tylko bliskość punktów handlowo-usługowych, ale także bezpośrednie sąsiedztwo przyrody. Nie od dziś wiadomo, że ta ostatnia wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na samopoczucie mieszkańców. Świeże powietrze jest tam z pewnością o wiele czystsze niż w ścisłym centrum miasta. Nic dziwnego, że z tego rodzaju inwestycji coraz częściej korzystają rodziny z dziećmi oraz miłośnicy zdrowego i sportowego trybu życia. Warto dodać, iż firmy deweloperskie prześcigają się dziś w tworzeniu naprawdę innowacyjnych i bogatych pod względem estetycznym obiektów, które mają nie tylko zadowolić klientów pod względem funkcjonalności, ale także zadbać o ich zmysły estetyczne.

Kawalerki są wygodną opcją dla świeżo upieczonych absolwentów

Wiele absolwentów poznańskich uczelni decyduje się po obronie pozostać w mieście. Jedni kontynuują studia na następnych poziomach, jeszcze inni podejmują pracę. Rozwój rynku gospodarczego w Poznaniu jest na tyle duży, iż wiele osób zaraz po studiach może pozwolić sobie na zakup własnej nieruchomości. Pomagają w tym atrakcyjne oferty pożyczek, które społeczeństwo woli o wiele bardziej spłacać, niż wybrać opcję wynajmu jakiegoś mieszkania, która tak naprawdę nie zapewni na dłuższą metę przyszłości. Doskonałą opcją dla młodych ludzi mieszkających samotnie lub też z drugą osobą są dziś zgrabne kawalerki, które można zakupić w zasadzie w każdym miejscu Poznania. W cenie są lokale znajdujące się jak najbliżej centrum, jednak naturalnie są jednocześnie nieruchomości o wiele droższe. Wiele osób decyduje się na kupno kawalerki, a potem w razie przeprowadzki do większego mieszkania, postanawia wynajmować ją na przykład studentom.

Mieszkania na rynku wtórnym kuszą atrakcyjnymi cenami

deweloperzyMieszkania oferowane przez osoby prywatne często standardem odbiegają znacznie od tego, co oferują firmy deweloperskie. Jednakże dużą zaletą takich lokali jest oczywiście ich cena. Należy jednak sprawdzić, czy oferowane mieszkanie nie wymaga na przykład remontu. Często bywa bowiem tak, że kupując mieszkanie na rynku wtórnym nowy właściciel zaoszczędzoną sumę pieniędzy przeznacza na remont, bez którego w mieszkaniu zamieszkać nie można. Oferta z rynku wtórnego jest atrakcyjna jedynie wtedy, gdy oprócz ceny za nieruchomość nie trzeba wydawać zbyt wiele na aranżację nowych pomieszczeń. Warto porównać cały koszt zakupu takiego lokalu z mieszkaniem deweloperskim lub wybudowaniem własnego domu, bo często może okazać się, że lokal z rynku wtórnego nie jest warty naszego zainteresowania. Rozglądanie się za różnymi opcjami ma jednak wiele zalet, a więc warto podczas poszukiwać zwrócić się w każdą stronę.

Wydaje się, że zdania Poznaniaków są dziś bardzo podzielone. Zarówno starzy jak i nowi mieszkańcy miasta stosują różne wytyczne podczas poszukiwania idealnego lokalu. Dla jednych liczy się przede wszystkim lokalizacja. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej i sieci ścieżek rowerowych bez względu na położenie mieszkania można dziś jednak szybko i sprawnie dotrzeć do dowolnego punktu w mieście. Nawet, jeśli rodzina nie dysponuje samochodem. Dla innych ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo, które najbardziej zapewniają osiedla zamknięte, chronione i monitorowane przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. W efekcie końcowym bywa nawet tak, że klient kupuje nieruchomość, na którą z początku w ogóle się nie nastawiał. Wydaje się więc, że zwykle nie należy generalizować i sprawdzać różnorodne opcje, ponieważ każda z nich może okazać się naprawdę godna polecenia i zainteresowania ze strony konsumenta. Jakby jednak nie było, jeden fakt pozostaje niezmienny. Poznań cieszy się dziś niegasnącą popularnością i można spodziewać się, że nowi mieszkańcy ciągle będą się w sercu Wielkopolski pojawiać.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież