• images

  • images 1
  • images 2

Innowacyjne wiertarki

zestaw wiertełTrudno wyobrazić sobie obecnie jakikolwiek, nawet najmniejszy przydomowy warsztat bez obecności wiertarki, dlatego też warto wiedzieć w jaki sposób działa tego typu urządzenie i do czego najczęściej jest wykorzystywane. Choć może wydawać się, że wykorzystanie wiertarki jest jak najbardziej oczywiste, ponieważ jak wskazuje na to sama nazwa, wiertarka służy do wiercenia.

Producenci oferujący nam sprzęty i oprzyrządowanie elektryczne czy pneumatyczne lubią jednak wyzwania, dlatego też w sklepach znaleźć można już także takie rozwiązania, które pozwalają na poszerzanie możliwości poszczególnych wiertarek, pozwalając na przykład na przekształcenie ich w szlifierki czy wkrętarki. Mobilność i wielofunkcyjność jest dzisiaj niezwykle ważna, dlatego wielu majsterkowiczów woli zdecydowanie zainwestować większą część pieniędzy i zaopatrzyć się w jeden element wykonany z najwyższej jakości tworzyw i pochodzących z fabryki największego producenta, niż stawać przed koniecznością wybrania kilku tańszych, które mogą w praktyce okazać się awaryjne czy też mało wydajne. Wiertarka należy do tych narzędzi, które przeznaczone są do obróbki materiału zapośredniczonego przez narzędzie skrawane, nieustannie obracające się razem z wiertłem stanowiącym jego integralną część.

Oprócz podstawowych elementów, takich jak wiercenie, rozwiercanie czy też pogłębianie istniejących już okrągłych otworów, wiertarka może być stosowana także w innych celach, jak chociażby wkręcania śrub, niezbędne jest jednak posiadanie dodatkowego oprzyrządowania rekomendowanego przez producenta określonego modelu. Oczywiście wiertarka nie jest urządzeniem znanym od niedawna, ponieważ pierwsze – prymitywne – ręczne wiertarki używane były już kilka tysięcy lat przed naszą erą i przez lata doskonalone za pośrednictwem rozmaitych innowacyjnych pomysłów. W zależności od potrzeb powinniśmy sięgać po różne modele wiertarek zwłaszcza, że producenci sprzętów dokładają starań, aby wachlarz ich możliwości nieustannie się poszerzał gwarantując swobodę działania niezależnie od upodobań czy typów materiałów, z którymi mają być docelowo skonfrontowane ich narzędzia. Wybierając się na zakupy można więc zauważyć klasyczne wiertarki ręczne czyli takie, które wyposażone są w korby, a także takie, które napędzane są sprężonym powietrzem albo prądem. Wiele modeli można znaleźć na stronie http://www.cedima.pl/oferta/30-wiertarka. Ze względu na to, że wiele gałęzi przemysłu wymaga rozmaitych podejść do kwestii produkcji, na potrzeby skomplikowanych czynności powstała chociażby wiertarka stołowa, która montowana jest na stołach roboczych, wiertarka kolumnowa posiadająca wrzeciono mocowane na kolumnie, dzięki czemu urządzenie może się swobodnie przesuwać w górę i w dół, wiertarka udarowa, niezbędna podczas obróbki kruchych i twardych materiałów budowlanych, wiertarka wielowrzecionowa, posiadająca kilkanaście wrzecion obracających się jednocześnie, dzięki czemu liczba otworów powstających jednocześnie jest większa od standardowych modeli wiertarek, a także wiertarki z głowicami rewolwerowymi lub takie, które pozwalają na wiercenie otworów posiadających precyzyjne położenie względem jakiejś płaszczyzny.klasyczna wiertarka

Oczywiście wiertarka nie zdziałałaby wiele, gdyby nie była wyposażona w wiertła, nic więc dziwnego, że producenci dbają o to aby w sprzedaży można było znaleźć wrzeciona o rozmaitych grubościach i wielkościach, dostosowanych do rozmaitych średnic i głębokości otworów. Ze względu na to, że sama czynność wiercenia polega na skrawaniu obrabianego materiału przez obracające się wiertła, konieczne jest dostosowanie prędkości obrotowej powiązanej bezpośrednio ze średnicą wiertła oraz grubością czy typem obrabianego materiału. Im większa średnica, tym niższa powinna być prędkość obrotowa, dlatego też zaopatrując się w dodatkowe akcesoria warto sięgnąć po rozmaite wiertła oraz elementy mające za zadanie poszerzać wachlarz możliwości wytypowanej przez nas wiertarki. Im lepszy sprzęt nabędziemy tym lepiej, przede wszystkim dlatego, że urządzenia wyższej jakości minimalizują ryzyko wystąpienia awarii, co ma bez wątpienia ogromne znaczenie w kontekście wykonywania rozmaitych prac.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież